Dlaczego warto kupować przez Internet?

Zakupy w sklepach internetowych stają się coraz popularniejsze – aż 70 proc. Polaków deklaruje, że chętnie kupuje w ten sposób. Dlaczego warto? O tym poniżej.

E-zakupy cieszą się coraz większą popularnością. Można wiele zyskać, decydując się na zakupy w sieci. Przede wszystkim płacisz mniej, czyli oszczędzasz. Najczęściej w Internecie mniej zapłacisz za ten sam produkt – jest taniej, a poza tym nie wydasz pieniędzy na paliwo lub bilet komunikacji miejskiej, a także zaoszczędzisz sporo czasu. Ominiesz korki oraz kolejki, które potrafią odebrać radość z zakupów!

Dzięki e-sklepom można zaoszczędzić nawet około 25%! Poza tym warto zauważyć, że do wirtualnego koszyka dodajemy to, co jest nam faktycznie potrzebne – w sklepie stacjonarnym jesteśmy zaś podatni na różne kuszące oferty i promocje wystawiane m.in. obok kas. W sieci rzadziej kupujemy pod wpływem impulsu.

Wiele sklepów oferuje ponadto bezpłatną dostawę – kurier przyjedzie z wybranymi produktami o umówionej godzinie. To spory plus dla rodzin z dziećmi, dla których zakupy to prawdziwa wyprawa, ale także seniorów i osób z niepełnosprawnością.

W Internecie masz też czas, aby zerknąć na skład produktu, porównać go, sprawdzić opinie itd. Chętnie kupujemy zresztą nie tylko artykuły spożywcze, ale także sprzęt RTV/AGD, płyty muzyczne, artykuły do mieszkania, biżuterię, ubrania, a nawet obuwie. Dostęp do produktów też zwykle jest większy, a w razie braku – np. rozmiaru czy koloru – można zamówić wybrany produkt.

(KKw / pixabay / fancycrave1)