Dla studenta – jakie kursy warto zrobić?

Jest połowa wakacji – jedni wypoczywają na urlopie, inni dorabiają lub starają się podnieść swoje kwalifikacje, bo wtedy łatwiej realizuje się marzenia. Oto kursy dla studenta, które warto zrobić.

Każdy ma jakieś cele, do których dąży. Warto zatem wiedzieć, jakie kursy zrobić, będąc studentem. Mogą być przydatne w znalezieniu dorywczego zajęcia, ale też stałej pracy po wakacjach. Część kwalifikacji czy umiejętności może Ci się przydać na co dzień. A zatem – jakie kursy są warte uwagi?

Barman. To zawód naprawdę nieźle płatny, głównie w wakacje. Cena kursu wynosi około 600 zł, a potem można pracować niemal wszędzie. Pozwiedzasz, podszkolisz język, zarobisz, a do tego zyskasz szacunek znajomych, przygotowując im drinki. Stawka godzinowa nie jest wysoka, ale głównie liczyć można w tym zawodzie na napiwki.

Barista. Jedni wolą alkohol, inni zaś dobrą kawę. Cena kursu jest podobna, też ok. 600 zł. Barista to specjalista od przygotowywania kawy. Zarobki są całkiem niezłe, bo i profesjonalistów nie tak wielu. Pensja na pełny etat zwykle wynosi ok. 2000-2500 zł brutto, choć zależy to od wielu czynników.

Niania. Jedno z najpopularniejszych zajęć dorywczych na studiach. Szanse na znalezienie pracy dają nam odpowiednie kursy – ceny zaczynają się już od około 200 złotych. Stawki za godzinę są różne, zależnie od miasta, kwalifikacji, doświadczenia czy wieku dziecka. Można też spróbować negocjować, ale pamiętaj, że masz sporą konkurencję.