5 zasad, które musi znać student, zanim wynajmie mieszkanie

Życie studenta tylko z pozoru wygląda na beztroskie. Tymczasem musi on mieć stale rękę na pulsie. Na przykład wynajmując mieszkanie… O czym powinien pamiętać?

1. Sprawdźcie, ile kosztuje gaz

Wynajmując mieszkanie, zawsze pytajcie o wszystkie opłaty. Nie dajcie się zbyć właścicielowi, który udaje, że nie wie, ile się płaci za gaz. Jeśli nie wypytacie się o wszystko na początku, później może Was spotkać niemiłe zaskoczenie.

2. Dokładnie obejrzyjcie całe mieszkanie

To prawda, nigdy nie kupujcie kota w worku. Sprawdźcie dokładnie, jak wygląda łazienka i czy na pewno nie ma w niej takich niespodzianek jak grzyby. Czy w mieszkaniu działa ubikacja i czy jest ciepła woda?

3. Poznaj innych lokatorów

Koniecznie zobaczcie, z kim będziecie mieszkali. Być może przyjdzie Wam mieszkać z cholerykami lub brudasami albo osobami wyjątkowo niemiłymi. Trzeba to wcześniej sprawdzić!

4. Sprawdźcie umowę

Było już wiele takich przypadków, kiedy wynajmujący dokładnie nie sprawdził umowy. Dlatego przeanalizujcie dokładnie każdy jej punkt.

5. Sprawdźcie, jak długo jedzie autobus

Zanim wynajmiecie mieszkanie, sprawdźcie koniecznie takie szczegóły jak to, ile jedzie autobus na uczelnie. I czy w ogóle jedzie! Nie dajcie się wpakować na jakieś wygwizdowo, skąd nie ma żadnego nigdzie dojazdu, bo takie miejsca również bywają.

Anna S., fot.jarmoluk/Pixabay