Specjalizacje prawnicze

temida

Kancelarie adwokackie świadczą różne usługi i oferują porady prawne na rzecz klientów indywidualnych i biznesowych. Każda z nich ma jednak inny zakres specjalizacji. Które są najpopularniejsze?

Wśród popularnych specjalizacji prawniczych wyróżniamy między innymi prawo rodzinne (sprawy rozwodowe, spadkowe, dotyczące nieruchomości itd.), cywilne (prawo spadkowe, prawo nieruchomości itd.), prawo pracy (sprawy związane ze stosunkiem pracy i roszczeń), prawo karne, prawo spółek handlowych, prawo administracyjne (np. sprawy cudzoziemców) i budowlane, sprawy z dziedziny ubezpieczeń społecznych. Wiele kancelarii oferuje także mediacje i porady (ustne i pisemne), a adwokaci dodatkowo podejmują się obrony oskarżonych, sporządzają pozwy, opinie i wnioski, prowadzą negocjacje na rzecz klientów, proponują też kompleksowe doradztwo.

Adwokat to jeden z cenionych od zawsze zawodów, uznawany za ponadczasowy. Zwykle taką karierę wybierają osoby, które chcą cieszyć się prestiżem i uznaniem, a także mieć wysokie zarobki. Jednak dobry prawnik to nieustannie rozwijający się, zdobywający wiedzę i poszerzający swoje kompetencje o nowe specjalizacje, które będą w pełni zaspokajać aktualne potrzeby klientów.

Partner wpisu: https://kancelariawisniowski.pl/

Ewelina, f: WilliamCho / pixabay